Kamera Sistemleri

» Kamera sistemleri

Sony NEX FS700 Slow Motion

Sony'nin geçtiğimiz aylarda piyasaya çıkardığı ve NXCAM ürün grubunun bir üyesi olan NEX-FS700, birçok üstün özelliği ve yenilikçi tasarımı ile ilgi görüyor.

 • 4K Super 35 CMOS sensörü, dahili ND filtreleri ve yakın bir gelecekte piyasaya çıkacak yazılım güncellemesi ile HD-SDI çıkışından 4K çözünürlüğünde görüntü çıkışı verecek olmasının yanısıra, saniyede 960(fps) kareye kadar çıkabilen ağır çekim yapabilmesi, kameranın kendi sınıfındaki ürünler arasında bir ilk olmasını sağlıyor.

 • Tüm bu özellikler arasında en ilginç olan ve kamera ile yaptığım testlerde en çok denediğim özellik, Sony’nin ”Super Slow Motion” olarak isimlendirdiği ağır çekim modu oldu.

Panasonic P2 371 Full HD

AG-HPX371 P2 HD 10 bitlik 4:2:2 bağımsız kareli tam 1920 x 1080 çözünürlüklü AVC-Intra kayıt yapan, uygun fiyatlı, ikinci kuşak, değiştirilebilir lensli bir kamera.

 • AG-HPX371 P2 HD gerçek 1920×1080 çözünürlükte görüntüler çekmek için yeni geliştitilen 1/3 inç, Full HD 2.2 Megapiksel U.L.T. (Ultra Luminance Technology) 3 MOS görüntü algılayıcıya sahip. 1/2 inçlik algılayıcıların hassasiyeti görüntü kalitesine rakip olan bu yeni U.L.T. algılayıcının, F10’da ölçülen hassasiyet değerleri oldukça iyi. Bu yüksek hassasiyet seviyeleri ve görüntü kalitesi, her ikisi de düşük gürültülü analog sinyal işleme teknolojisine dayanan yeni bir yüksek hassasiyetli fotodiyot ve düşük gürültülü piksel transistör ile elde ediliyor. Binişmeli modun özelliklerinden olan hassasiyet seviyeleri ve görüntü üretimi, artık bir 3D uyarlamalı işleme teknolojisi olan P.A.P. (Progressive Advanced Processing) sayesinde progresif modda da mümkün.

  .

Panasonic P2 500 HD

Üstün Fiyat Performanslı, Mükemmel 2/3 inç Sensör Kalitesi, profesyonel HD/SD P2HD Kamera.• HD DVCPRO kayıt imkanı

 • • Renk sapmasını telafi eden (CAC) fonksiyonu
  • APT (Advanced Progressive Technology) Gelişmiş aşamalı teknoloji
  • Standart 2/3 inç değiştirilebilir lens sistemi
  • 50 Hz / 60 Hz seçilebilir
  • DVCPRO 50, DVCPRO veya DV multi-codec ile SD (480i/576i) kayıt
 • Panasonic’in P2 serisi HD kameralarından olan HPX 500, 3 CCD 2/3 inch lik görüntü sensörü ile standart bir broadcast kullanımı sağlıyor. 4 adet P2 karta görüntü kaydeden kamera, 16-32-64 gb kapasiteli kartları kullanıyor. Çekim esnasında  bir kart dolduğunda kayıt devam ederken kameraman kaydı kesmeden dolan kartı çıkarabiliyor.  Hem full HD hem de SD formatlarında kayıt yapma özelliğine sahip kamera full HD olarak lanse edilse de aslında 1440×1080 boyutunda görüntü üretebiliyor

Sony HVR S270 HDV

HVR-S270E, değiştirilebilir lens sistemli, gerçek progresif ve katı halli belleğe kayıtlı yeni bir HDV omuz kamerası. Evrensel standart 1/3 inçlik sürgülü yuvasına çok çeşitli lensler hızla takılıp değiştirilebiliyor.

 • 1080i/DVCAM/DV Kayıt ve Oynatım imkanı. HVR-S270E, HDV1080i, DVCAM ve DV kayıt arasında ayarlanarak yapım ihtiyaçlarına göre standart veya yüksek tanımlı kayıtta esneklik sağlıyor.
 • Kullanım Alanları :Prodüksiyon Şirketleri , Uydu Kanalları, Yerel Kanallar, Haber Ajansları, İletişim ve Güzel Sanatlar Fakültelerinin Sinema Tv Bölümleri

Sony PMW EX3 Full HD

PMW-EX1'in ardından çıkan PMW-EX3, EX1'in avantajlı özelliklerini bir yarı-omuz tasarımında sunuyor. Kamera değiştirilebilir lens sistemi, genlock, zaman kodu ve daha fazla esneklik için uzaktan kumanda özellikleriyle düşük maliyetli bir HD stüdyo çözümü sağlıyor.

 • PMW-EX3 doğrusal olmayan XDCAM iş akışı ile en iyi HD kalitesini ilk olarak bir yarı-omuz kamerasında birleştiriyor. Bunun yanında 59.94i, 50i ve gerçek 23.98P gibi çoklu kare hızlarında kayıt ve 1080i/720P ayarı ile efsanevi CineAlte 24P markasını taşıyan ilk yarı-omuz kamerası.

   

Sony PMW 350K Full HD

PMW-350′de yayın kameraları için endüstri standardı olan 2/3 inç algılayıcılar ve standart bir B4 lens yuvası var. .

 • Görüntü algılayıcılar, tam 1920×1080 Exmor CMOS elemanlar. Bir temiz ve üç ND filtreli, 4 konumlu döner filtre tekerleği var. Renk telafisi, 4 önayarlı beyaz denge ayarı üzerinde dolaşmanıza imkan veren bir buton ile elektronik olarak yapılıyor.
 • Bunun optik renk düzeltmeye göre avantajları var, örneğin renk sıcaklığını değiştirdikçe hassasiyette değişiklik olmaması. Kameranın arkasına doğru gittikçe tüm profesyonel kameralarda bulunan ses ve zaman kodu kontrolleri görülüyor.EX1 ve EX3′den farklı olarak 4 ses kanalı var. Kanal 1 ve 2 için iki büyük ses seviye denetim düğmesi, kanal 3 ve 4 içinse daha küçük 2 düğme var.

 • Kameranın arkasındaki iki XLR konektör ve önündeki stereo 5 uçlu XLR, bu ses kanalları için giriş seçenekleri oluşturuyor. Ayrıca bir radyo mikrofon alıcısı için yuva da var. Ses kontrollerinin üzerindeki geniş ve net LCD ekran, ses seviyelerini, zaman kodunu, pil ve SxS kart durumunu gösteriyor. Kameranın arkasında, V-Lock pil yuvası var. Güç tüketimi sadece 15 Watt. PMW-350′deki yüksek çözünürlüklü LCD ekran EX1 ve EX3′tekiyle aynı, ama bu kez daha geleneksel bir vizör tasarımında. Göz merceği ve ayna düzeneği çıkarılabildiği için daha geniş izleme seçenekleri sunuyor. Kamerayla beraber Fujinon 16×8 otomatik odaklı lens veriliyor. EX1 ve EX3′de de olan kayar odak halkası, otomatik odaklama içinileriye, elle odaklama için geriye hareket ettiriliyor.

Sony DSR 400 DVCAM

Sony DSR 400 küçük ve verimli omuz-montaj tasarım yüksek kaliteli görüntüler için zarf iter profesyonel bir video kameradır. .

 • Bu EX yonga seti HAD gelişmiş 3 x 2/3-inch GÜÇ ile düşük ışık veya parlak ışık altında yüksek çözünürlükte video yakalar. Bu yapılandırma standart siyah ve beyaz vizör ve tripod adaptör plaka kapsar. DSR 400 DVCAM video kamera özellikleri 3 x 2/3 “Güç ™ EX CCD, hafif alaşımlı alüminyum gövde yapısı, değiştirilebilir 2/3 HAD” zoom lens, tam Dijital Sinyal İşleme, LCD panel ve DV kayıt.DSR 400 optik ve ses kalitesi yüksek bir standart sunuyor.
  2/3-inch Tip Güç EX HAD CCD
  12-Bit A / D Dönüştürme
  DVCAM / DV Seçilebilir Kayıt
  İleri Sayısal Sinyal İşleme (ADSP)
  Sağlam ve Ergonomik Tasarım